POSÍLENÍ NERVOVÉHO SYSTÉMU A MOZKU

POSÍLENÍ NERVOVÉHO SYSTÉMU A MOZKU

V dnešní hektické a velice stresující době je důležité posilovat nervovou soustavu i mozek – abychom byli odolní vůči stresu a psychické zátěži. Každý orgán v těle potřebuje specifické látky, aby fungoval. Stejně tak to má i náš mozek. Pokud mu dodáme to správné palivo, bude nám lépe fungovat nejen paměť, soustředění nebo učení. Pokud ne, budeme pomalí, nervózní, bez nálady a mozek nám bude i rychleji stárnout.
Která látky jsou pro správné fungování mozku důležité?
Omega-3 mastné kyseliny
Mozek je nejtučnějším orgánem v těle, tuk ho tvoří z 60 % procent. Kvalitní tuky zdraví prospívají a mozku též.
Nejdůležitější tuky pro náš mozek jsou omega-3 mastné kyseliny. Jejich nedostatek může ovlivnit normální vývoj mozku, podle některých studií se podílí na předčasném stárnutí mozku a poklesu kognitivních funkcí.

Hořčík
Další prvek, který je významný pro mozkovou činnost, je hořčík. Výrazně se podílí na metabolismu těla, je důležitý hlavně pro svaly a nervy. Uvolňuje napětí, má zklidňující účinky. Pomáhá uvolnit krevní cévy, čímž redukuje křeče, které mohou způsobovat migrénu. Pomáhá snižovat úzkost a hladinu stresových hormonů. Působí protizánětlivě a zlepšuje paměť a myšlení. Nejvíc chrání mozek před působením neurotoxinů.

Vitamíny skupiny B
Všechny vitamíny skupiny B jsou pro činnost mozku a nervové soustavy důležité. Thiamin neboli vitamín B1 je často nazýván „duševním vitamínem“. Je ho v těle zapotřebí pro velké množství metabolických procesů, mimo jiné i těch, které jsou důležité pro činnost mozku. Celkově se tento vitamín výrazně podílí na udržení dušení rovnováhy – napomáhá optimismu a lepšímu zvládání stresu, netrpělivosti nebo zmatenosti. Napomáhá posílení paměti, hlavně té krátkodobé.
Tělo si vitamín B1 samo nedokáže vytvořit a ani dlouhodobě skladovat. Zdravý organismus, který není vystaven stresu nebo fyzické zátěži, si dokáže vyrobit zásoby vitamínu B1 maximálně na týden až deset dní. Proto je důležité tento vitamín neustále doplňovat.
Vitamín B6 neboli pyridoxin se účastní řady metabolických pochodů v mozku, čímž napomáhá tvorbě neurotransmiterů, jako jsou například dopamin nebo serotonin. Vitamín je tak důležitý pro vaši dobrou náladu a pocity radosti a štěstí, je také důležitý v boji proti duševní únavě, dále pomáhá mozku zůstat soustředěný a ostražitý. Nedostatek vitamínu B6 se může projevit únavou a ztrátou koncentrace, podrážděností, problémy s pamětí a svalovými bolestmi.
Dalšími důležitými jsou například vitamín B9.

Všechny výše uvedené vitamíny, minerály, oleje a jiné látky najdete obsažené v superpotravinách
MACA, SACHA INCHI a LUCUMA.
K tomu abychom si skutečně posilnili nervovou soustavu i mozek je ideální spotřebovat 6 balení Macy, 3 lahvičky oleje Sacha Inchi a 6 balení Lucumy. Vše je obsaženo v tzv „Kůře na revitalizaci nervové soustavy“
https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/kury/silne-nervy/

Po této kůře můžete pomoci své nervové soustavě extrakty
MARBOS : Tento produkt byl vyprojektován na základě znalostí jihoamerické ale i africké etnomedicíny, která složky extraktu používá na zvýšení inteligence , schopnosti učit se a vytvářet nová řešení, na posílení nervové soustav a stimulaci rozvoje schopností
MARBOS můžete užívat i s extraktem GUARAPUMA- na rychlé zvýšení pozoronosti- zvláště u řidičů. vhodné je též užití oleje Sacha Inchi , či Camu Camu.

Vhodný je také MOTÝLÍ KVĚT 1-2x denně ,nejlépe před spaním, pro zvýšení relaxačního efektu a podpoře příjemného až lucidního snění (lze užívat i extrakty)

Nebo můžete také užívat MARCOREGANO - k uvolnění nervového systému a odstraňování či zabránění depresivních stavů. S tímto úmyslem byl tvůrcem tento extrakt vyprojektován a sestaven. Tento extrakt lze použít dohromady se směsí Bílý kořen a olejem Sacha Inchi. Při dlouhodobějším užívání Bílého kořene je možné Marcoregano vystřídat extraktem Marcomero.

MARCOMERO : Složení extraktu bylo vyprojektováno na základě zkušeností fytomedicíny jihoamerických etnik a evropského bylinářství, které jednotlivé složky extraktu používali na navození psychické stability , na prohloubení spánku a proti nespavosti a na odstranění depresí

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/extrakty/

(na fotografii je plod Sacha Inchi)