Nejsilnější antioxidant na světě

Nejsilnější antioxidant na světě

V Jižní Americe je užívání Camu camu tradicí už od dob, kdy tento kontinent obývali pouze indiáni. Ti sbírali plody připomínající citron do svých kanoí a poté je užívali na všechny druhy virových infekcí, opary, oční problémy a nachlazení. Osvěžující chuť rozdrceného plodu jim dodala potřebnou energii a zahnala přicházející chmury. Z jednoho keře byli schopni nasbírat až 12 kg plodů. Ty však nekonzumovali syrové, ale vyrobili si z nich nápoj, kterému přezdívali Refresco de Camu camu a toto označení se přeneslo až do dnešní doby a je jedno z mnoha dědictví, které přenechali amazonští indiáni brazilským či peruánským obyvatelům.  Dnes je v Peru pěstování tohoto keříku natolik oblíbené, že jsou sazenice vydávány zdarma.

Vitamín C. Známe ho všichni a během sychravého podzimu a tuhé zimy ho potřebujeme více než kdykoliv jindy. Čím to je? Vitamín C posiluje obranyschopnost organismu a chrání naše buňky před oxidačním stresem, což nám napovídá, že funguje jako antioxidant. Navíc účinně bojuje s infekcemi a posiluje imunitu i během fyzicky náročného období. Jak tedy do sebe vpravit účinnou dávku vitamínu, aby se naše tělo ubránilo neustálým útokům virů a bakterií? Odpovědí je Camu camu. Největší přírodní zásobárna vitamínu C na Zemi.

Obvyklý způsob konzumace Camu Camu je zamíchání do džusu, jogurtu nebo mléka. Když ho zalijete čistou vodou, získáte nápoj tmavě červenohnědé barvy, téměř bez vůně a výrazné chuti. To je výhodou, pokud nechcete měnit obvyklou chuť svých pokrmů, ale rádi je obohatíte o vysokou dávku zdraví prospěšných látek.

Plody Camu Camu obsahují také vápník, draslík, železo, riboflavin (vit. B 2), niacin (vit. B 3), fosfor, bílkoviny, aminokyseliny a flavonoidy značně usnadňující absorbci vitamínu C organizmem.

Použití:

- Camu Camu posiluje a chrání játra, pomáhá při jejich virovém zánětu
- pomáhá předcházet revmatickým chorobám a artróze
- mírní již existující záněty a snižuje bolesti kloubů
- účinně chrání před chřipkou a nachlazením
- chrání před infekcemi, chorobami dýchacích cest, astmatem, kašlem, záněty průdušek atp.
- chrání oční sítnici a oční nervy
- pomáhá při problémech spojených s viděním
- zabezpečuje před očním onemocněním, jako je glaukom
- pomáhá při Parkinsonově chorobě, pomáhá ve značném stupni zredukovat její progresi
- pomáhá udržet v dobrém stavu srdce, cévy a krevní oběh
- bojuje proti vředům a oparům
- brání před neurodegenerativními chorobami, demencí
- pomáhá při zhoršení koncentrace a paměti
- pomáhá při nervozitě, depresi
- snižuje vysoký krevní tlak
- pomáhá při cukrovce
- podporuje lepší náladu a zvyšuje vitalitu
- má zásadní význam při tvorbě spermatu
- pomáhá překonat již existující infekce.

Camu Camu získalo přívlastek „anti-aging”, protože značně zpomaluje procesy stárnutí buněk všech orgánů, pokožky i celého organizmu.

Pro své antimutagenní vlastnosti pomáhá předcházet genetickým mutacím. Camu Camu působí i antisepticky, ničí bakterie. Mnoho lidí trpí migrénou, která je ve velké míře vyvolána toxicitou toho co jíme a co dýcháme. Camu Camu, nervy chránící „superfruit”, může značně ohraničit ataky migrény. Účinnost posílíme vyřazením sycených nápojů (přítomnost aspartamu) a” pytlíkových” potravin (glutaman sodný) z jídelníčku.

Camu Camu je také neocenitelným pomocníkem starších osob – jako prostředek profylaktický a nebo zmírňující již existující handicap pohybových či komunikačních schopností , tedy zlepšující kvalitu života.