MANUJUBA

MANUJUBA

Probuzení štítné žlázy

Tento produkt byl sestaven na základě zkušeností tradic fytoterapie jak indiánských etnik Jižní Ameriky, tak evropských bylinářů a tvůrcem byl vyprojektován s úmyslem zvýšit a zlepšit funkci štítné žlázy.

Složení: Maca (Lepidium meyenii-radix), Chaluha bublinatka (Fucus vesiculosus-herba), Ořešák (Juglans regia-folium), neobsahuje líh
200g bylin v 1l roztoku.

Extrakt lze použít dohromady s olejem Sacha Inchi a Macou bílou, červenou či černou. Je možné ho zkombinovat s užíváním extraktu, který byl zamýšlen na snížení krevního tlaku - Espimorado , ale také se detoxikačními extrakty Hercampurino a Manopyrolo.

Maca: je celoroční rostlina z čeledi brukvovitých pěstovaná vysoko v Andách ve výškách 3.500 - 4.500 m.n.m. Je to jedna z nejpřizpůsobivějších pěstovaných rostlin na chladné klima. Díky nízkému vzrůstu a chomáčovitému vzhledu je snadno přehlédnutelná na farmářských polích.Užívanou částí je kořenová bulva hruškovitého tvaru, do průměru 8 cm, bledě bíložlutého až tmavočerveného zabarvení.Domorodí Indiáni maku pravidelně již před příchodem Inků pro její nutriční a léčivé účinky. Maca je hlavní součástí zdejší stravy, pro svoji vysokou výživovou hodnotu. Je bohatá na cukry, proteiny, škroby a esenciální minerály, speciálně jód a železo. Maka byla po mnoho století užívána ke zvýšení plodnosti u lidí i zvířat.V peruánské bylinné medicíně je maca používána také jako imunostimulant, při anémii, tuberkulóze, menstruačních nepravidelnostech, symptomech menopauzy, rakovině žaludku, neplodnosti a ostatních reprodukčních či sexuálních poruchách, též pro zlepšení paměti.

Chaluha bublinatá: Prostřednictvím vysokého obsahu jódu zvyšuje činnost štítné žlázy, která reguluje celkový metabolický obrat v lidském organismu. Tímto mechanismem může chaluha přispívat i ke snižování tělesné hmotnosti a obezity. Předpokládá se, že chaluha může obsahem dalších látek přispívat též k podpoře růstu vlasů.

Ořešák: Juglon získávaný z ořešáku má účinky proti střevním parazitům, houbovým, virovým i bakteriálním infekcím a je používán při ošetřování úžehu. Také působí proti bakteriím podílejícím se na vzniku zubního kazu a některým dalším ústním patogenům . Má rovněž projímavý účinek

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/extrakty/manujuba/