GUARAPUMA

GUARAPUMA

Naostřená pozornost

Tento extrakt byl vyprojektován a smíchán na základě zkušeností a tradic indiánské etnomedicíny Jižní Ameriky a tato originální receptura byla navržena s úmyslem zlepšit a posílit paměť, zostřit pozornost a schopnost učit se. Obsahuje kofein. Není příliš vhodné pro osoby s velmi vysokým krevním tlakem pro dlouhodobější užívání!

Složení: Marco (Ambrosia peruviana-herba), Guarana (Paullinia cupana- semen), Zelená káva (Coffea arabica-semen), Muira Puama (Ptychopetalum lsacoides-Cortex). Neobsahuje líh.
200g bylin v 1l roztoku. Denní dávka obsahuje 105mg Muira Puama

Marco (Altamisa)
Roční bylina rostoucí v podobě malých keříků s intenzivním pachem-vůní. Rostlina používaná indiány v jižní části pobřežní oblasti Peru. Byla popsána španělskými conquistadory(dobyvateli) následovně: „rostou na ní zářivě bílé květy”; „stonek tvaru dlouhé hole, popelavé barvy, s drobnými listy”; „má teplé účinky (kontakt), indiáni ji vždy berou s sebou a na svých cestách ji využívají k léčbě rozličných chorob.” Používají se známé soasadas (zapečené) listy nebo ve formě mastičky jako protizánětlivý a protirevmatický lék a v případech křeče; v revmatických případech formou barviva; šťáva z listů pro zklidnění iritace-externě na hemeroidy; smažená šťáva v mandlovém oleji na břicho v případech žaludečních problémů; šťáva smíchaná s vepřovým tukem pro splasknutí (při otocích) nohou; lístky aplikované na otoky, znalost koupele pro chodidla-nohy v případech zápalu a také jako antiseptikum.” Je známo, že celá rostlina může být využita v případech kašle, bronchitidy a astmatu, jestliže je podávána pravidelně. Je taktéž znám její účinek při dezinfikování a vykuřování hmyzu. Považuje se za křovinatou rostlinu jejíž pyl způsobuje záchvaty astmatu a senné rýmy.
Zdokumentované je etnomedicinální užití při bolestech žaludku, jako antirevmatika, v případech snížené a nepravidelné menstruace, jako antineuralgika, neurotnika, při nervových obtížích a hysteriích. V dobách incké říše byla užívána při balzamifikaci těl mrtvých, dodnes je užívána šamany některých kmenů jako bylina magická a religiozní. Popisované je též užití při přípravě pálenky Absint.
Účinky dle etnomedicíny: antineuralgický, neurotonický, protirevmatický, protizánětlivý, vermifugní (anthelminický)

Muira Puama: Jako první objevily účinky Muiry puamy indiánské kmeny obývající jihoamerické pralesy. Místní muži požvykovali kůru s kořenem na zvýšení sexuálního apetitu i libida a ženy z kůry vyráběly různé aromatické mastičky na vnější poranění. Během minulého století se však přišlo na to, že Muira puama dokáže pomoci i při chorobách, a tak byla v roce 1950 zapsána do brazilského lékopisu. A na co ji tedy v Brazílii předepisovali? Především na chřipku, frigiditu, revmatismus, špatné trávení a při hustém vypadávání vlasů.
Ačkoliv je rostlina populární pod názvem Muira puama, mohli bychom narazit i na označení Marapuama či Marapama. Latinský název je Ptychopelatum olacoides, ale české jméno je mnohem příznačnější - Voňatec vejčitý. Mezi indiány se pak rostlině neřekne jinak než “mocné dřevo”.
Dle etnomedicíny u mužů pomáhá v boji s impotencí, zlepšuje prokrvení v pánevní oblasti, což způsobuje snadnější navození a prodloužení erekce, harmonizuje hormonální systém, podporuje plodnost, zlepšuje prožitek ze sexu a posiluje libido.
U žen dle etnomedicíny Muira puama pomáhá léčit frigiditu, prokrvuje pánevní oblast, čímž způsobuje zvýšenou citlivost pohlavních orgánů a zaručuje tak větší sexuální prožitek. Podporuje plodnost, zmírňuje menstruační bolesti i příznaky související s menopauzou.Užívá se jako nervové tonikum během psychicky náročného období, protože zahání úzkosti, strach, nervozitu a deprese. Pomáhá při nachlazení a problémech s trávením. Muiru můžeme aplikovat i na vnější poranění, otoky, revmatismus a jako uklidňující prostředek během masáže či koupele.

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/extrakty/guarapuma/