Fialový Habas

Fialový Habas

Fialový habas je významný prostředek k efektivní harmonizaci krevního tlaku. Zároveň je zdrojem nejsilnějších antioxidantů, minerálních látek (železo, vápník, fosfor) a vitamínů (A, B1, B2, B3, C).
Habas se dle etnomedicíny vyznačuje vlastnostmi antispasmatickými, diuretickými a sedativními. Dle lidového tvrzení také působí na zvýšení libida. Díky vysokému obsahu vlákniny zlepšuje průchod potravy ve střevech a předchází vzniku cukrovky i rakoviny tlustého střeva. Účinně snižuje množství tuku a obávaného cholesterolu v cévách.
Složení: Fialová kukuřice (Maiz morado), Habas (Vicia faba), Spirulina (Arthrospira)

Fialová kukuřice je zdrojem nejsilnějších antioxidantů minerálů (železo, vápník, fosfor) a vitamínů (A, B1, B2, B3, C) Používá se při zvýšené hladině cholesterolu, oběhových potížích, nedostatečném prokrvení mozku, zvýšené lomivosti krevních kapilár, všech zánětech, bakteriálních a virových infekcích, problémech s pojivovou tkání a nedostatkem kolagenu, zrakových problémech zvláště při šerosleposti a zhoršeni ostrosti vidění, nádorových onemocněních, artróze, cukrovce, obezitě, anemii.

Habas je peruánskou odrůdou u nás známého bobu. Habas se dle etnomedicíny vyznačuje vlastnostmi antispasmatickými, diuretickými, sedativními a jak koluje lidové tvrzení, zvyšujícími libido. Díky obsahu vlákniny zlepšuje průchod potravy ve střevech, zabraňuje zácpě a předchází vzniku cukrovky a rakoviny tlustého střeva. Snižuje množství tuku v cévách, snižuje hladinu obávaného cholesterolu. Má nízký glykemický index, proto je vhodný pro diabetiky a lidi, kteří chtějí snížit hladinu cukru v krvi. Čistí játra, posiluje činnost srdce a působí preventivně proti různým srdečním onemocněním. Přítomnost lecitinu zmírňuje příznaky Alzheimerovi choroby. Habas může příznivě působit také na paměť. Je vhodným zdrojem energie, zvláště pro osoby, které provozují náročnou fyzickou aktivitu. Obsahuje mnoho vitamínů: A, B1, B2, C a E; minerálů: draslík, fosfor, sodík, vápník; z dalších látek jsou to například lecitin, sacharidy, bílkoviny, vláknina, beta karoten, antioxidanty, zinek, měď, jód nebo hořčík. Množství draslíku je prospěšné pro ty, kteří trpí vysokým krevním tlakem, nedostatečným krevním oběhem nebo zadržováním přebytečných tekutin. Fosfor udržuje mozek v dobré kondici, tělo získá lepší vytrvalost, obsah této látky má také vliv na pleť, zuby a na pevnost kostí.

Spirulina - spirulina není řasa, ale sinice, (sladkovodní sinice) jak někteří mylně předpokládají. Její latinský název je Arthrospira a patří do rodu Oscillatoriales. obsahuje zejména vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin D, vitamin A a vitamin E a karoteny. Důležité je, že obsahuje velké množství bílkovin (proteinů) a je řazena mezi potraviny s nejvyšším obsahem bílkovin. Rovněž obsahuje minerály, stopové minerály, buněčné soli, rostlinné živiny a enzymy, stejně jako významné množství chlorofylu a dalších prospěšných barviv, jako je například málo známý fykocyanin. Tato barviva hrají důležitou roli při fotosyntéze (chlorofyl zabezpečuje příjem světelné energie potřebné na fotosyntézu). Výrazným způsobem stimuluje imunitní systém

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/superpotraviny/fialovy-habas/