Dragosana - viry na útěku

Dragosana - viry na útěku

Složení: Jergon Sacha (Dracontium loretense-radix) 10g, Vilcacora (Uncaria tomentosa-Cortex) 10g, Ubos (Spondias mombin-Cortex.) 5g, voda, kyselina sorbová.
200g bylin v 1l roztoku.

Dávkování: 5-7 kapek 2-3x denně, nepřekračujte
denní dávkování. Před použitím protřepat.

Jergon sacha je tropická rostlina která se skládá z jediného, gigantického a hluboce děleného listu rostoucího z podrostní hlízy na dlouhém a tlustém stonku připomínajícím kmen mladého stromku. Když plodí, kmen vyrůstá z blízkosti báze rostliny a dosahuje až 1-2 m výšky. V posledním stádiu je rostlina velmi rozlehlá s kaštanovou pochvou-pouzdrem s velmi zářivě červeno oranžovými ve tvaru bobulí přeplněnými seménky ve vnitřku dužinatého stonku.etnolékařské využití je přímo spjato s fyzickým vzhledem rostliny. V tomto příkladě, trup-stonek a skvrnité zabarvení Jergon Sacha velice připomíná jedovatého hada pocházejícího ze stejné oblasti. V Peru a Ekvádoru, se jak rostlina tak i had jmenují jergon sacha. V Brazílii se had jmenuje jararaca a rostlina erva-jararaca {bylina jararaca}. Tato běžná jména poukazují na vysoce jedovatý druh hadu {Bothrops}, z nichž několik druhů jsou vlastní této oblasti Amazonie {včetně běžného druhu Bothrops jararaca, podle něhož rostlina byla pojmenována}.
Místní osadníci, stejně jako indiánské kmeny z oblasti Amazonského pralesa využívají velké hlízy a oddenek Jergon Sacha jako protijed v případech hadího uštknutí. V těchto případech je hlíza rychle nakrájena, ponořena do studené vody a následně vypita. Více hlízy je nakrájeno na banánový list, který je posléze zavázán kolem postiženého místa. Obklad je vyměňován každou hodinu, maximálně dvě; více hlízy se podává každých 3-4 hodiny. Efektivita tohoto opatření je vysoká jestliže se k tomuto opatření přistoupí okamžitě {nejdéle do hodiny} po uštknutí.Vedle hadího uštknutí, je prášek z hlízového oddenku využíván v případech chlorózy, amenorei, černého kašle v brazilské přírodní medicíně. Prášek je aplikován místně {topicky} na svraby a výtažek {šťáva} z čerstvého oddenku je externě aplikován na bolestivá místa způsobena komáry.e mimo jiné nabízena jako přírodní lék pro pacienty trpící HIV, rakovinovými nádory, gastrointestinálními problémy, herniemi {vývar se aplikuje topicky}, tremory rukou a pro posílení imunitního systému
Účinky dle peruánské etnomedicíny : antidotum (protijed),antiasmatický, antivirový, imunostimulační, protinádorový, protizánětlivý, tonizující
Indikace: podpůrná léčba pro zvýšení imunity, při nádorových onemocněních, virózách (herpes, ale i HIV). Obvykle bývá užívána s dalšími bylinami (Uňa de gato, Sangre se grado atd.)

Uňa de Gato- Vilcacora
Uña de Gato je liána rostoucí v deštném pralese Amazonie, kde je používána po tisíce let domorodými indiány v přírodní medicíně. Účinnou částí rostliny je mj. vnitřní kůra neboli lýko. Obsahuje jedinečnou kombinaci chemických sloučenin (alkaloidů), které při síle svého účinku jsou zároveň velmi šetrné k celému organismu.
Uña de Gato se používá domorodci k léčbě zánětů, ran, revmatismu, žaludečních vředů, rakovin a zhoubných nádorů, k posílení imunity a k léčbě jakýchkoliv nemocí způsobených parazity (virózy, mikózy, kandidózy).
Uña de Gato peruánská etnomedicína doporučuje jako preventivní antioxydant, prostředek pro posílení přirozené obranyschopnosti organismu (imunity) ale i k řešení konkrétních zdravotních obtíží. Pro preventivní očistnou kúru je doporučováno tříměsíční pravidelné používání a pro řešení již vzniklých obtíží závisí délka používání na konkrétním druhu, obvykle bývá 6 a více měsíců.
Účinky dle bylinné etnomedicíny: imunostimulační, protizánětlivý, depurativní (očistný), protinádorový, snižuje krevní tlak, antioxidační, antiagregační (proti usazování trombů a plaků v cévách)
Indikace dle bylinné etnomedicíny: všechny druhy zánětů-hlavně artrózy a artritidy, vředová choroba žaludku a dvanácterníku, onemocnění střev, Crohnova choroba, snížená imunita a následné chronické stavy, nádorová onemocnění, zvýšený krevní tlak, k očistě stěny cévní

Ubos
roste v deštném pralese v pobřežních oblastech Střední a Jižní Ameriky a Asie. Jedná se o vzpřímený strom, dosahující výšky až 80 stop (24 metrů). Kůra kmene je zbrázděna hlubokými rýhami, z nichž často vytéká hnědá pryskyřičnatá látka, které se užívá jako lepidla. Listy a malé bílé kvítky, které přitahují spousty hmyzu, pučí na koncích větví. Aromatické plody, necelé tři centimetry dlouhé, tvaru oválné švestky, mají kožnatou slupku a tenounkou vrstvičku exoticky chutnající dužniny. Strom bývá obsypaný množstvím hroznů, sestávajících z více než dvanácti plodů. Většinu plodu, bohatého na vitamín B1 a C, tvoří oválné semeno.
V peruánské Amazonii užívá kmen Campa - Asháninca nálev z vnitřní kůry jako astringent (stahující, svírající, stavící lék). Také jej aplikují v prášku, který předem opraží na otevřené rány (léze) při kožní leishmaniáze (Raynel et al. 1990). Odvar lýka je užíván k vaginálním výplachům a při ošetření hemeroidů. (Ayala Flores, 1994). Kolumbijský kmen Tikuna užívá odvar jako analgetikum, kontraceptivum a abortivum (Schultes a Raffauf, 1990). V bolivijské Amazonii připravují náplasti, které aplikují na zlomeniny a podvrknutí. (Killen et al, 1993). Plod je jedlý, při požití většího množství může vyvolávat nauzeu a zvracení (Soukup, 1986). Brack Egg, 1999 uvádí užití spasmolytické, vomitivní, astringentní, antidisenterické, při vaginálních a žaludečních infekcích a dermatitidách, antiastmatické, při erytémech, otocích, laringitidě, psoriáze, žaludečních vředech a leishmaniéze, tuberkulóze a jako kontraceptiva podávaného v průběhu menstruace.

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/extrakty/dragosana/