Bílý květ - zdravá žena

Bílý květ - zdravá žena

Tato bylinná směs je určena především ženám. Dle domorodé etnomedicíny působí příznivě na nepravidelnou a bolestivou menstruaci, při bolestech hlavy a migrénách, na tonizaci vaječníků a dělohy, při mykotických, kvasinkových a mikrobiálních infekcích ženských pohlavních orgánů, pro očistu kůže od chronických skvrn a dalších kožních nečistot. Zajišťuje ženám menstruační komfort, zvyšuje obranyschopnost těla a umožňuje normální stav pokožky, vlasů a nehtů , zajišťuje správnou funkci kloubů a svalů i močové soustavy.. Celkově působí na osvěžení těla

Složení: Flor Blanca (Buddleja Ivana Ruiz a Pav. - Flos), Pasuchaca (Geranium dielsianum Knuth. - Herba), Canchalagua (Schkuria pineta Lam.Kuntze - Herba), Kontryhel (Alchemilla vulgaris - Herba), Přeslička (Equisetum arvense - Herba) a Řebříček (Achillea millefolium - Herba)

Bílý květ je vhodný
· především pro ženy
· zajišťuje ženám menstruační a předmenstruační komfort
· zvyšuje obranyschopnost těla a zajišťuje normální stav pokožky, vlasů a nehtů
· pomáhá mineralizovat tělo
· zajišťuje správnou funkci kloubů a svalů i močové soustavy
· celkově působí na osvěžení těla.
Výše uvedená tvrzení jsou ověřená u bylin - kontryhel, řebříček a přeslička.

Flor Blanca: v domorodé etnomedicíně se užívá při nepravidelné menstruaci, mykotických, kvasinkových a mikrobiálních infekcích ženských pohlavních orgánů, proti bolestem zubů, léčbě kožních skvrn, jako diuretikum.

Pasuchaca
Drobná trvalka, žláznaté, chlupaté lodyhy, dorůstající výšky až 35 cm. Listy složené na vrcholku ze tří laloků, bilaterálně ze čtyř laloků, květy světle fialové,10 mm dlouhé složené z pěti okvětních lístků. Květy se shlukují a vytvářejí trsy.
Čeleď kakostovitých zastoupená v Peru čítá 5 rodů s 56 druhy z nichž je 24 endemitů, jak vyplývá z posledních botanických studií.Tradiční etnomedicinální léčebný předpis:Hypoglykemický efekt, celá nadzemní část rostliny, 10 gramů byliny vaříme v 1 litru vody až se voda odpaří na polovinu původního objemu. Popíjíme 1 dcl každé dvě hodiny.
Jiný zdroj uvádí přípravu nálevu kdy 5 - 10 gramů byliny přelijeme litrem horké vody a necháme odstát. Takto lze připravit i pro další uvedené léčebné účely.
Fytoterapeutické vlastnosti:Antidiarhoický, antifungální
Účinky: hypoglikemický-snižuje hladinu cukru v krvi, protivirové a antibakteriální, protiplísňové, protiprůjmové, antioxydační
Indikace: při cukrovce-účinně snižuje hladinu cukru v krvi, pro regeneraci slinivky břišní a pro účinnou regulaci trávení, při oparech a zánětlivých onemocnění

https://www.incabotanica.com/vsechny-produkty/bylinne-smesi/bily-kvet/